Publiczne przytulanie

Witam wszystkich :) Co myślicie o publicznym przytulaniu? Mi na przykład nie przeszkadza, ale spotkałem się z opinią znajomej, że dla niej publiczne przytulanie się jak tak samo nie gustowne jak publiczne obmacywanie się i całowanie :o

Zszokowała mnie taka opinia, zawsze widziałam przytulanie jako coś nieseksualnego i na pewno nie obrzydzającego innych.

Re: Publiczne przytulanie

Zgadzam się z Sophie. Nigdy nie widziałam przytulania jak coś, co może przeszkadzać innym. Oczywiście mówię tutaj o zwykłym, długim, przyjacielskim przytulaniu. Może Twoja znajoma miała na myśli przytulanie połączone z jakimś wulgarnym zachowaniem?

przytulacz pisze:
czw cze 29, 2017 10:23 am
Witam wszystkich :) Co myślicie o publicznym przytulaniu? Mi na przykład nie przeszkadza, ale spotkałem się z opinią znajomej, że dla niej publiczne przytulanie się jak tak samo nie gustowne jak publiczne obmacywanie się i całowanie :o

Zszokowała mnie taka opinia, zawsze widziałam przytulanie jako coś nieseksualnego i na pewno nie obrzydzającego innych.
No nie wiem... :roll: Dla mnie to wcale nie jest takie oczywiste. Ale ja ogólnie nie lubię się obnosić z takimi sprawami kiedy inni patrzą.
"Widziałam już koty bez uśmiechu – pomyślała Alicja – ale uśmiech bez kota widzę po raz pierwszy w życiu. To doprawdy nadzwyczajne!"
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów

nie widzę w tym problemu, prawdę powiedziawszy to nawet cieszy mnie widzenie tulących się par wiedząc że ludzie są ze soba aż tak szczęśliwi...
a samemu nie miałbym problemu przytulać się w jakimś parku czy kafejce

Według mnie przytulanie się publicznie jest w granicach kultury i smaku.
No bo na przykład rodzic który przytula dziecko przed pójściem do szkoły, albo para która idzie do pracy w różnych kierunkach czy znajomi na pożegnanie.
Myślę że powinniśmy być bardziej otwarci na okazywanie sobie uczuć, jednak powinno się zachować umiar prywatności.
Publiczne obmacywanie się czy tak zwane ślimaczenie uważam już za naruszenie tej granicy smaku. Jednak przytulanie dla mnie jest jak najbardziej na miejscu.

Oczywiście tylu ilu ludzi tyle pewnie różnych opinii. Każdy ma swój indywidualny próg postrzegania spraw i co dla jednych jest dopuszczalne dla innych może być karygodne i na odwrót.
Ważne byśmy potrafili ze sobą o tym rozmawiać i wzajemnie się szanować.
Mały Słodki Miś :3